Ранок, дорога з односторонньою смугою, рухаються автомобіль та пішохід. Людина робить різкий рух рукою — відбувається поштовх, бо водій не мав змоги уникнути контакту. Пішохід та водій продовжують рух…

«Діло житейське», скажете? Так, але не так! Поліцейські вирішили інакше і склали на водія одразу 2 адміністративних протоколи: за ст. 124 КУпАП — порушення ПДД, та ст.122-4 — залишення місця ДТП.

А невдовзі цей пересічний інцидент став предметом судового розгляду, де інтереси водія представляв адвокат Сергій Гулійчук. І зробив блискучу правову роботу щодо визначення відсутності складу адміністративних правопорушень з боку нашого клієнта:

 - встановив, що у справі не має матеріальної шкоди, яка є обов’язковою складовою за ст. 124 КУпАП: не постраждав ні пішохід (взагалі відмовився від оформлення ДТП), ні транспортний засіб.

 - єдиний доказ, наведений поліцейськими — протокол, насправді був засобом фіксації ситуації, а не доказування вини нібито правопорушника. Тобто ані саме правопорушення, ані його склад — не мали належних доказів.

А оскільки ДТП — як правопорушення — не відбулось, то не було й залишення місця події у сенсі протиправної поведінки, тому у діях водія не має складу ст. 122-4 КУпАП.

Результат: за клопотанням адвоката суд закрив адміністративне провадження.

Якщо вам потрібні спеціалісти у галузі адміністративного права, адвокати по ДТП, автоюристи – правники Актума до ваших послуг.

Працюємо по всій країні.

+38 098 665 05 40

+38 050 665 05 60

https://www.actum.com.ua/